MODLITWA O BEATYFIKACJĘ

OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Boże, w Trójcy Świętej Jedyny. Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci po­wołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza –  Ojca Świętego Jana Pawła II.

Boże, źródło wszelkiej świętości, spraw, prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego he­roiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie. Pomnij, jak bardzo miłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając.

Boże, otocz chwałą wiernego sługę Twojego, Jana Pawła II, który wszystko postawił na Maryję, Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.